PROVINCE COMMISSIONS


BROTHERS: Siluvainathan (Chair), Joseph Anthonydoss, Joseph Vetticatt, Manoj Mathew V., Mathew Pampackal and Vijay Vincent Cherubim.

DIALOGUE: Jose Kalapurackal (Chair), Edwin Sumit Menezes, Jose Kariakatt, Lawrence E. Soosai and Peter Ignatius.

ECOLOGY: Robert Athickal (Chair), Donald Miranda, Mathew Muthuplackal, Paul Mariadass, Siji Varghese Noorokariyil, Sijo Cherian and Tomy J. Nishaant

EDUCATION: Norbert Menezes (Chair), Armstrong Edison, Christopher Kerketta, George Nedumattam, Gyan Prakash, Jacob Olickathotty, Josey Mathias, Louis D’Monfort Prakash, Mathew Poovakkottil, Richard D’ Souza, Saji Mathew Palamkunnel and Vinoy Choodiyankal

FINANCE: Alwyn Vaz (Chair), Alphonse Crasta, Alwyn D’ Souza, Anthony Mattapallil, Hilary Goveas, Joseph Anthonydoss, Paul Varickamthotty, Siji Varghese Noorokariyil and William D’ Souza I.

FORMATION: Edward Dungdung (Chair), Anthony Mattapallil, Anto Joseph Thundaparambil, Armstrong Edison, Benny Moolan, Daniel Raj, Gabriel Michael, Jeevan Prakash Isahak, Sushil Bilung and Vimal Kishore.

HIGHER EDUCATION: Thomas Perumalil (Chair), Christu Savariraj, Joseph Sebastian Plathottam, Joseph Thadavanal, Martin Poras, Raymond Cherubim , Tomy J. Nishaant , Victor Osta and Sr. Jessie, AC.

IGNATIAN SPIRITUALITY: Donald Miranda (Chair), Devashish Prasad, Joseph Vellaringatt, Thomas Anthonysamy, Vimal Kishore, Sr. Archana SSH and Mr. Sameer Remy.

LAND and BUILDINGS: Paul Varickamthotty (Chair), Edward Mendonca, Jesuraj Kolandaisamy, Joseph Maripuram, Rajesh Jacob Bhaju and Satyaprakash Arisseril.

LEGAL AID: Joseph Kizhakekara (Chair), Anand Kerketta, Cebin Thumbamattathil, Jose Kariakatt, Peter Ladis, Stephenraj Antonysamy and Sr. Cynthia, C. J.

PASTORAL: Johnson Kelakath (Chair), Anand Kerketta, Gnana Lazarus Ranjan, Joseph Dungdung, Pradeep Kumar, Prashant Pius Michael, Rajan Lakra, Stephenraj Antonysamy, Susai Raj, Victor Virendra Jagadish and Vincent Francis.

RENEWAL: Mathew Chemplany (Chair), Anthony Mattapallil, Alwyn D’ Souza, Donald Miranda, Joseph Kootinal, Peter Ignatius, Rajendran Francis, Satyaprakash Arisseril and Sr. Shaila, H.C.

SOCIAL ACTION: Anto Joseph T. (Chair), Anand Kerketta, Anthony Pendanath, Babu Jagadeepan, Edwin A. Sumit Menezes, Jesuraj Kolandaisamy, Jose Kariakatt, Joseph Sebastian P., Philip Kavunkal and Stephenraj Antonysamy.

SOCIAL COMMUNICATIONS: Premlal Lucas, (Chair), Arun Ignatius, Benny Moolan, Paul Mariadass, Prashant Pius Michael, Raymond Cherubim, Seraphim John and Sushil Bilung.

VOCATION PROMOTION: Sushil Bilung (Chair), Daniel Raj, Edward Dungdung, Jesuraj Kolandaisamy, Juno Sebastian K., Joseph Dungdung, Joyson Fernandes, Junas Kujur, Marcus Michael, Manish Osta, Pradeep Kumar, Rajesh Somepalli, Sebastian Alphonse and Selvin Xavier.

YOUTH APOSTOLATE: Andrew James (Chair), Albert Abraham, Augustine Kisku, Manish Osta, Oswald Saldanha and Rajan Lakra.